NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Snížit počet špatně parkujících aut je cílem kampaně 

Snížit počet špatně parkujících aut je cílem kampaně 

Více než 5000 pokut za špatné parkování (a dalších 800 za nezaplacení parkovného v centru) udělili v loňském roce řidičům strážníci městské policie. Ke snížení této statistiky má přispět preventivní kampaň „Parkujete správně“, která v těchto dnech probíhá v Litoměřicích.  

„Bohužel stále více řidičů nerespektuje zákon a parkují na chodníku, trávníku, na přechodech pro chodce nebo i v křižovatce, kde brání výhledu jiným řidičům. Nebezpečným počínáním blokují i zásahy vozidel integrované záchranné služby,“ pojmenoval problémy Lukas Wünsch, místostarosta města. „Rozhodli jsme se proto přistoupit k umísťování edukativních letáků za stěrače. Nedáváme je jen špatně zaparkovaným vozidlům, ale i těm, nacházejícím se v blízkosti míst, kde k tomuto počínání často dochází. Věříme, že si řidiči po jejich přečtení více uvědomí, co vše mohou svým protizákonným jednáním způsobit,“ vysvětlil Lukas Wünsch. 

Informační letáky dávají řidičům za stěrače v rámci služby strážníci městské policie. „Je velmi potřebné v dnešní době řidiče upozorňovat na špatné parkování. Někteří starší občané si třeba ani neuvědomí, kde všude nesmějí parkovat, neboť si řidičské průkazy dělali před spoustou let a zákony se od té doby hodně změnily,“ poznamenal Robert Čelko, zástupce velitele Městské policie Litoměřice s tím, že letáky neslouží jako předvolání k dostavení se na stanici. „Několik lidí k nám už přišlo. Vysvětlili jsme jim situaci a rovnou je poučili o správném parkování. V kampani budeme pokračovat i nadále a věříme, že se díky tomu někteří řidiči do budoucna vyhnou zbytečným pokutám,“ doplnil Robert Čelko.  

Strážníci za špatné parkování udělují většinou pokuty od tří do pěti set korun. Výjimečně může dosáhnout výše sankce až dvou tisíc korun. „Nejvíc přestupků je samozřejmě na sídlištích, která všeobecně trpí nedostatkem parkovacích míst. Snažíme se být v některých případech tolerantní, ale pokud řidič odstaví celý automobil na chodník, pokutu udělit musíme,“ upozornil Ivan Králik, velitel Městské policie Litoměřice. 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu