NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Odstavená vozidla

Odstavená vozidla zabírají místa na parkování

Již třetím rokem řeší odbor životního prostředí problematiku odstavených vozidel. Od listopadu 2020 do května 2022 jsme se zabývali 130 odstavenými vozidly.

Nejčastěji se setkáváme s tím, že vozidlu propadne technická kontrola, vlastník ho přestane užívat a stojí na jednom místě několik měsíců. Postupem času se z něj stane vrak. Odstavená vozidla zabírají místa na parkování. Bohužel jejich vlastníci si nejčastěji vybírají k odstavení vozu plochy parkovišť, která nejsou čištěna v rámci úklidů města (např. štěrkové parkovací plochy v Plešivecké ulici, v Seifertově ulici, v ul. Liškova, parkoviště u Krebsu, parkoviště u supermarketu v ul. Marie Majerové, aj.).  

Majitelé odstavených vozidel často nevědí, že se dopouštějí přestupku. Vlastník má povinnost vozidlo, které dosloužilo, ekologicky zlikvidovat u oprávněné osoby. Dle zákona č. 542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností lze uložit pokutu fyzické osobě až do výše 100 000 Kč a právnické osobě a fyzické podnikající osobě až do výše 1 000 000 Kč.

Buďme k sobě ohleduplní a plňme si své povinnosti vůči svému majetku a neblokujme místa na parkování provozuschopným vozidlům. Nikdo z nás nechce mít město plné odstavených vozidel.

Dále apelujeme na vlastníky vozidel, aby při prodeji vozu ohlídali, že kupující vozidlo přepíše na sebe. Velmi často se setkáváme se situací, že v rámci prodeje k přepisu v registru vozidel nedojde a prodávající zůstane zapsán v registru vozidel, aniž by o tom věděl. Kupující vozidlo užívá a až doslouží, vozidlo odstaví. Prodávající se tak nevědomky stává vlastníkem odstaveného vozidla a z toho pro něj plynou povinnosti, následné starosti a vystavuje se sankci za odstavení vozidla.

V případě, že víte o odstaveném vozidle na území našeho města napište na email: miroslava.jirku@litomerice.cz nebo volejte na tel. 416 916 271.  

Miroslava Jirků, odbor životního prostředí


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu