NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Horní nádraží v Litoměřicích

Mezi Lovosicemi a Litoměřicemi zase jezdí vlaky

Poslední červnový den se po čtyřech měsících výluky vrátily vlaky na první část modernizované tratě z Lovosic do České Lípy. Provoz na novém moderní úsek tratě z Lovosic do Litoměřic horního nádraží zahájila jako první jednotka Švestkové dráhy linky U10 Ústeckého kraje 654.008 již ve středu večer. Modernizovaný úsek tratě svou technickou úrovní skočil z 19. století přímo do 21. století.

I když u příležitosti ukončení dlouhodobé výluky nebyla připravena žádná oficiální akce, zájem obyvatel Litoměřic a Žalhostic byl velký. Z ulic a domů v okolí tratě dávali najevo radost z obnovení železnice, která je každodenní součástí jejich života. Současně totiž skončil provoz náhradní autobusové dopravy v tomto nejvytíženějším úseku celé tratě. České společnosti AŽD a Edikt společně se svými subdodavateli sdruženými ve „Společnosti pro revitalizaci trati Lovosice – Česká Lípa“ splnily termín a ukončily výluku v souladu s uzavřenou smlouvou. 

Cestující čeká vyšší komfort cestování (rychlost vlaků stoupla dvojnásobně až na 80 km/h), nové perony a stanice Žalhostice získala informační systém. Nová moderní trať s vyspělými technologiemi, která vede hustou zástavbou, sníží také hluk vlaků a k vyšší bezpečnosti přispějí nově instalované technologie na přejezdech. Celý úsek je dálkově řízen z dispečerského centra v Lovosicích.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo trať otevřít v termínu, který jsme slíbili cestujícím. Je to důležitý přínos současným potřebám lidí – moderní, vyspělá, rychlá a bezpečná železnice. Děkuji všem, co se na modernizaci podíleli“, říká generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle, který sám řídil první vlak po nové trati.

Dodržení termínu realizace i výsledné dílo ocenil také starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. „Z výsledku modernizace tratě mám velkou radost, protože jde o významnou železniční spojnici Litoměřic s okolím. Přece jen náhradní autobusová doprava znamenala pro lidi určitý diskomfort, takže první zahoukání vlaku mě skutečně potěšilo. Věřím, že se podaří dodržet i avizovaný termín dokončení dalšího úseku tratě Litoměřice – Česká Lípa,“ uvedl starosta. Zde jsou práce v plném proudu s tím, že se v úseku Litoměřice horní nádraží – Liběšice vrátí železniční provoz 4. srpna 2022. V celém úseku Litoměřice horní nádraží – Česká Lípa bude ukončena výluka 18. září 2022.

Zdroj: AŽD Praha


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu