Volby

Elektronické služby

Městský úřad

Dokumenty odborů MěÚ

Vyhledávání

Tisk z regionu

Důležité odkazy

Partnerská města

RSS

O webu

Stránky byly přestěhovány

Nové stránky naleznete na adrese www.litomerice.cz

Aktuality Květen 2010

Provozní doba koupaliště se změnila

31.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Veřejné koupaliště v Litoměřicích zahájilo v sobotu 28. května sezónu. Jako první si celého areálu užily děti, které sem dorazily se svými rodiči na oslavu Mezinárodního dne dětí. Vzhledem k dlouhodobému nepříznivému počasí se však koupat nemohly, a tak alespoň v hojné míře využívaly nabídky k hrám a soutěžím, jež pro ně tentokráte připravilo vedení Městských sportovních zařízení Litoměřice.

[ Celý článek ]

Tři stovky cyklistů dorazí do Litoměřic

28.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Do Litoměřic dorazí v úterý 1. června tři stovky cyklistů. „Jde o účastníky charitativní cyklojízdy, většinou zaměstnance Vodafonu, kteří vyrazili na kolech z Prahy do Düsseldorfu,“ informoval ředitel Centra cestovního ruchu Litoměřice Kamil Soukup.

[ Celý článek ]

Vstupní prostory nemocnice zkrášlí fotografie

28.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Vstupní prostory Městské nemocnice v Litoměřicích budou sloužit i jako galerie. První kulturní akcí se stane vernisáž výstavy Světlem a stínem, na níž zve vedení nemocnice společně s Centrem cestovního ruchu Litoměřice. Uskuteční se 1. června od 18 hodin.

[ Celý článek ]

Do Litoměřic potečou další miliony

27.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Téměř 54 milionů korun získalo město Litoměřice jako dotaci od Státního fondu životního prostředí. Určeny jsou na modernizaci, výměnu oken, dveří a zateplení dalších školních budov. „Po kompletní modernizaci Základní školy Ladova nyní přijdou na řadu Základní škola Havlíčkova a Mateřská škola Sedmikráska v Ladově ulici,“ informoval místostarosta Václav Červín.

[ Celý článek ]

Smrt emeritního biskupa zarmoutila vedení radnice

26.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Litoměřická diecéze přišla o 18. biskupa litoměřického. Monsignor Josef Koukl zemřel ve věku 83 let ve svém bytě v biskupské rezidenci 22. května. „Jeho odchod pro nás znamená citelnou ztrátu. Monsignor Koukl totiž byl laskavý a moudrý člověk, oblíbený nejen v Čechách, ale i v zahraničí,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

[ Celý článek ]

Noc kostelů proběhne v pátek i v Litoměřicích

26.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

V pátek 28. května bude na území litoměřické diecéze probíhat Noc kostelů. Během ní budou pro veřejnost otevřeny některé církevní objekty od večera až po pozdních nočních hodin. S křesťanským prostředím se budou moci návštěvníci setkat prostřednictvím doprovodných programů, které připravila místní společenství. Zájemci mohou využít příležitosti a zeptat se duchovních přímo na místě na vše, co je zajímá.

[ Celý článek ]

Ukrajinec rozdával dětem bonbóny

26.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Podezřelého, asi padesátiletého muže zadržela hlídka litoměřické městské policie. Učinila tak na základě oznámení, že vousatý muž v brýlích a teplákách rozdává dětem u školky v Revoluční ulici bonbóny. Ukázalo se, že jde o muže ukrajinské národnosti, který má zákaz pobytu na území ČR.

[ Celý článek ]

Cena pro Litoměřice

25.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Litoměřice získaly mezinárodní ocenění za využívání a propagaci obnovitelných zdrojů energie. Za německým Neckarsulmem a maďarským Orosházem obsadily třetí místo v kategorii měst od 20 do 100 tisíc obyvatel. Cenu ve francouzském městě Dunkerque převzal místostarosta Jiří Landa.

[ Celý článek ]

U volebních okrsků došlo k drobnějším změnám

25.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

V zasedací síni Městského úřadu v Litoměřicích chystají pracovníci správního odboru za pomoci studentek střední školy volební urny pro jednotlivé volební okrsky. Již v pátek 28. května totiž začínají ve 14 hodin volby do Parlamentu ČR. Končí téhož dne ve 22 hodin. 29. května se dveře volebních místností otevřou v 8 a uzavřou ve 14 hodin.

[ Celý článek ]

Odborníci informovali o výhodách i rizicích geotermálního projektu

25.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Přední čeští i zahraniční odborníci na geotermální energii diskutovali v pondělí 24. května v domě kultury o litoměřickém projektu stavby geotermálního vrtu. Z jednání vyplynulo, že více než třicet let zkušeností a výzkumů v oblasti hlubinných vrtů po celém světě se v poslední době konečně úročí  v podobě úspěšných komerčních projektů.

[ Celý článek ]

Litoměřičtí poslali peníze obětem letošních záplav

24.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Litoměřičtí poukázali na základě rozhodnutí radních dvacet tisíc korun obětem letošních ničivých povodní. „I my jsme před několika málo lety pocítili na vlastní kůži ničivou sílu velké vody. Proto pomoc těm, kteří se v podobné situaci ocitli nyní, považujeme za samozřejmost,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč s tím, že jde o maximální možnou částku, kterou radní směli uvolnit bez souhlasu zastupitelstva. Peníze pro Moravu byly poukázány na účet humanitární organizace Adra.
 

Starosta a generální vikář slavnostně otevřeli věž katedrály

20.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Desítky lidí již pohlédly na město Litoměřice z věže katedrály sv. Štěpána na Dómském náměstí, která byla po sedmi letech opět otevřena veřejnost. Vystoupat přitom musely zhruba dvě stě schodů.
„Jde o první vlaštovku gradující spolupráce mezi městem a biskupstvím,“ uvedl v úvodu malé slavnosti pořádané na počest zpřístupnění věže starosta Ladislav Chlupáč.

[ Celý článek ]

I děti diskutovaly o problémech města

19.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Žádné KFC nebo aquapark, ale rekonstrukce autobusového a vlakového nádraží, vylepšení budovy nemocnice i zdravotnických služeb v ní poskytovaných a oprava bývalého pivovaru. To jsou podle litoměřických dětí nejdůležitější problémy, s nimiž by se mělo vedení města podle jejich mínění vypořádat.

[ Celý článek ]

Litoměřičtí jednali o možné spolupráci s Žatcem

19.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Svatostánek českého vinařství bude provozovat Centrum cestovního ruchu Litoměřice (CCR), tedy příspěvková organizace města. Rozhodli o tom radní na svém posledním jednání.

[ Celý článek ]

Lidem leží na srdci budoucnost Bílé stráně

19.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Litoměřičanům leží na srdci budoucnost Bílé stráně. Polovina ze 130 lidí, kteří přišli 17. května do domu kultury diskutovat s vedením radnice o problémech města, se totiž vyslovila proti zástavbě pozemků nacházejících se v blízkosti ochranného pásma národní přírodní památky Bílá stráň. Tento problém označili za nejpalčivější.

[ Celý článek ]

Karel Loprais přijede v čele kolony historických aut

18.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Kolona patnácti historických vozidel vedených vítěznou Tatrou Rallye Paříž-Dakar v čele s Karlem Lopraisem projede ve dnech 18. až 20. června Ústeckým krajem. Trasa bude procházet nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu.

[ Celý článek ]

Muže, který se vloupal do vozidla, zadrželi strážníci

18.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality


Podezřelou osobu s nožem v ruce zadržela v pondělí v časných ranních hodinách hlídka litoměřické městské policie. Na základě oznámení vyjela do Kamýcké ulice, kde se měl někdo dobývat do zeleného vozidla Škoda Felicie.

[ Celý článek ]

Starosta kontroloval průběh stavby vodní elektrárny

14.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Trasa cyklostezky vedoucí z Litoměřic do Třeboutic byla dočasně přeložena. Nevede těsně podél Labe, ale nově podél železniční tratě. Na změnu upozorňuje informační tabule. Důvodem je právě probíhající stavba vodní elektrárny u třeboutického jezu.

[ Celý článek ]

Kapacita mateřských škol nestačí

14.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Děti narozené v roce 2008 nebudou v Litoměřicích přijaty do mateřské školy. Ke čtvrtečním zápisům se totiž dostavilo 349 dětí, což převýšilo kapacitní možnosti. Již nyní je zřejmé, že kladnou odpověď o přijetí proto nedostane 129 rodičů. „Přednost dostanou děti zaměstnaných rodičů a ty, které se narodily před rokem 2008,“ informovala ředitelka litoměřických mateřských škol Monika Mejtová.

[ Celý článek ]

Příprava geotermálního projektu je legislativně náročná

13.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Přípravy projektu stavby geotermální teplárny v Litoměřicích úspěšně pokračují. „Ve druhé polovině tohoto roku podáme žádost o dotaci z Operačního programu životního prostředí na realizaci stavby, jejíž náklady si vyžádají kolem 1,5 miliardy korun,“ informoval starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Dotace by přitom mohla pokrýt až 40 procent nákladů, zbytek bude financován z Evropské investiční banky.

[ Celý článek ]

Řidič poničil Ptačí ženu

12.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Na sedmdesát tisíc korun byla vyčíslena škoda, kterou městu Litoměřice způsobil o víkendu řidič osobního auta. Poté, co dostal na Střeleckém ostrově smyk, vylétl z vozovky na přilehlou travnatou plochu, kde čelně narazil do pískovcové sochy nazvané Ptačí žena.

[ Celý článek ]

Pití alkoholu na vymezených prostranstvích je zakázáno

12.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

V Litoměřicích začala v květnu platit nová vyhláška. Zakazuje požívání alkoholických nápojů na vymezených veřejných prostranstvích.

[ Celý článek ]

Vestibul divadla krášlí fotografie Miroslava Zimmera

11.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Čarokrásnou krajinu kolem nás, život v ní, panoramaticky větší celky, ale i detaily se skrytým poselstvím autora. To vše a mnoho dalšího nabízí výstava fotografií redaktora Českého rozhlasu Sever Miroslava Zimmera, která je k vidění až do konce června ve vestibulu litoměřického divadla.

[ Celý článek ]

Kalich aréna už patří veřejnosti, hrát se v ní bude 1. hokejová liga

10.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Zimnímu stadionu v Litoměřicích se kvůli jeho dosavadní neopláštěnosti už nebude hanlivě přezdívat „průvan aréna“. Vedení radnice totiž dnes předalo veřejnosti do užívání moderní zimní stadion s reprezentativním názvem Kalich aréna.

[ Celý článek ]

Veřejné bruslení bude od pondělí zdarma

07.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Zimní stadion v Litoměřicích, jehož modernizace a dostavba byla právě ukončena, zahajuje zkušební provoz. Od pondělí 10. května do pátku 15. května může veřejnost vyzkoušet kvalitu jeho ledové plochy. Veřejné bruslení bude zdarma od pondělí do pátku, a to v době od 16 do 17.30 hodin.

[ Celý článek ]

Město podpořilo hokejisty

07.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Litoměřičtí zastupitelé podpořili hokejový klub HC Stadion Litoměřice. Na svém čtvrtečním mimořádném jednání téměř jednomyslně schválili třímilionovou dotaci na účast hokejistů v první lize. Litoměřičtí sportovci totiž dosáhli mimořádného úspěchu poté, co naprosto nečekaně postoupili do 1. ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže.

[ Celý článek ]

Starosta poklepem kladívka zahájil dostavbu Hennlichu

06.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč společně s jednatelem firmy Hennlich Pavlem Šumerou a zástupcem Czechinvestu poklepal dnes na základní kámen symbolizující právě zahájenou dostavbu areálu úspěšně se rozvíjející firmy, která přijde na zhruba 120 milionů korun.

[ Celý článek ]

Vedení Litoměřic zve k diskusi

06.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Obyvatelé Litoměřic mají opět šanci říci vedení litoměřické radnice, co se jim ve městě líbí a kde vidí jeho rezervy. Radnice totiž pořádá další společenské setkání s názvem „Desatero problémů Litoměřic“, v průběhu kterého již tradičně probíhá rušná diskuse.

[ Celý článek ]

Sezónu zahájily půjčovna loděk a cyklobus

05.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Město Litoměřice po zimní přestávce opět otevřelo u Labe půjčovnu loděk a šlapadel. Zároveň s tím byla zahájena turistická sezóna cyklubusu vozícího turisty do Českého středohoří. K projížďce po Labi tak od minulého víkendu opět mohou zájemci využít čtyř loděk a dvou šlapadel.

[ Celý článek ]

Porta Bohemica 1 a 2 vypluly společně

03.05.2010 Eva Břeňová - Aktuality

Po Labi prvně plula Porta Bohemica 2 (viz foto). Tedy mladší sestra Porty Bohemica 1. Stalo se tak 1. května u příležitosti slavnostního zahájení 3. plavební sezóny v Litoměřicích, kdy bylo plavidlo dovezené z Rakouska prvně představeno veřejnosti.

[ Celý článek ]
Archiv aktualit

2014

Leden (16)  Únor (19)  Březen (27)  Duben (27)  Květen (25)  Červen (32)  Červenec (18)  Srpen (16)  Září (35)  Říjen (37) 

2013

Leden (14)  Únor (24)  Březen (30)  Duben (34)  Květen (9)  Červen (40)  Červenec (14)  Srpen (11)  Září (25)  Říjen (31)  Listopad (26)  Prosinec (22) 

2012

Leden (20)  Únor (22)  Březen (25)  Duben (20)  Květen (33)  Červen (31)  Červenec (16)  Srpen (15)  Září (20)  Říjen (13)  Listopad (31)  Prosinec (21) 

2011

Leden (23)  Únor (22)  Březen (26)  Duben (23)  Květen (32)  Červen (31)  Červenec (16)  Srpen (13)  Září (34)  Říjen (41)  Listopad (34)  Prosinec (29) 

2010

Březen (36)  Duben (36)  Květen (30)  Červen (34)  Červenec (25)  Srpen (14)  Září (35)  Říjen (23)  Listopad (37)  Prosinec (19) 

© RajČe 2006 webmaster  |  Používáme vismo e106  |  Mapa webu  |  Přístupnost webu  |  XHTML 1.0 Strict