Volby

Elektronické služby

Městský úřad

Dokumenty odborů MěÚ

Vyhledávání

Tisk z regionu

Důležité odkazy

Partnerská města

RSS

O webu

Stránky byly přestěhovány

Nové stránky naleznete na adrese www.litomerice.cz

Aktuality Listopad 2011

Litoměřice obhájily, že patří ke špičce

30.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Město Litoměřice příkladně plní principy zapojování veřejnosti do života ve městě, jeho strategického řízení a systematického směřování k udržitelnému rozvoji. Včera totiž na semináři, jenž se konal v reprezentativních prostorách Senátu, obhájili zástupci města jeho pozici a získali titul těch nejpokročilejších pro rok 2011.

[ Celý článek ]

Soutěž mladých zpěváků vyhlásila MKZ

29.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Litoměřice budou mít vlastní superstar. Městská kulturní zařízení totiž vyhlásila první ročník Little STAR 2012, jenž je výjimečnou příležitostí pro mladé zpěváky a zpěvačky.

[ Celý článek ]

Město připravilo mikulášskou nadílku dětem v několika zařízeních

28.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Mikulášskou nadílku pro děti připravili i letos pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích. Ve spolupráci se studentkami a vychovatelkami Střední pedagogické školy J. H. Pestalozziho v Litoměřicích a Sváťovým dividlem připravili předvánoční akce v několika zařízeních.

[ Celý článek ]

Francouzská fotografka se představí v Litoměřicích

28.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Vernisáž výstavy francouzské fotografky Nadege Fagoo se uskuteční v pátek 2. prosince od 17 hodin v Dílně ručního papíru v Litoměřicích. Výstava je pokračováním spolupráce partnerských měst Litoměřice a Armentieres v oblasti kultury.

[ Celý článek ]

Petice byla úspěšná

26.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Iniciátoři boje proti spalování kalů v čížkovické cementárně byli příjemně překvapeni množstvím podpisů na petičních arších, které v minulých dnech distribuovali jakožto občanská iniciativa „Občané proti kalům“. Prozatím se pod petici podepsalo 9367 občanů převážně z litoměřického regionu, ale objevily se na ní i podpisy z Lovosic, Ústí nad Labem, Teplic či Děčína.

[ Celý článek ]

Vánočních akcí letos v Litoměřicích přibude

25.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

V Litoměřicích se před první adventní nedělí rozsvítila vánoční výzdoba. Ta je letos opět bohatší. Vedení radnice totiž každým rokem zvyšuje počet vánočně nazdobených míst. Letos přibyla Velká Dominikánská ulice. Zatím však nesvítí všechna místa. Například vánoční strom, radnici a kostel rozsvítí společně s vánočním stromem až starosta města. Učiní tak 5. prosince.

[ Celý článek ]

Probíhá průzkum spokojenosti

25.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Do 5. prosince bude v Litoměřicích probíhat mezi obyvateli města průzkum spokojenosti s kvalitou života ve městě. Vedení radnice akci organizuje v rámci sledování evropského indikátoru s názvem „Spokojenost občanů s místním společenstvím".

[ Celý článek ]

Město připravilo další setkání pěstounských rodin

23.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Město Litoměřice, odbor sociálních věcí a zdravotnictví, pořádalo v sobotu 19. listopadu setkání pěstounských rodin. Jako již tradičně byl program koncipován vánočně. Tentokráte jsme k výrobě vánočních dekorací využili prostory Městského úřadu v Litoměřicích. Celkem 30 dětí a dospělých si za pomoci pracovnic Domu dětí a mládeže Rozmarýn malovali skleničky na gelové svíčky a tvořili drobné předměty ze slaného těsta.

[ Celý článek ]

V hradu tentokráte bude degustace moravských vín

23.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Tentokrát moravská vína z Vinařství Pavla Skráška budou představena ve sklípku Hradu Litoměřice. Degustace proběhne již v pátek 25. listopadu od 18 hodin. Vstupné je opět symbolické ve výši padesáti korun. Jako obvykle je třeba rezervovat místa na recepci hradu, protože kapacita je omezena.

[ Celý článek ]

Jednání o zachování provozu mamografu dále pokračují …

23.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

„Podnikáme veškeré kroky k tomu, aby mamografické pracoviště bylo v Městské nemocnici v Litoměřicích zachováno,“ prohlásil předseda dozorčí rady nemocnice a radní města Radek Lončák.  Cílem snahy je zachovat ženám možnost vyšetření v Litoměřicích, a ušetřit je tak cesty do Ústí nad Labem.

[ Celý článek ]

Psychiatrie bude v Litoměřicích zrušena

21.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Psychiatrické oddělení Městské nemocnice v Litoměřicích bude s účinností od 1. ledna příštího roku zrušeno. Jde o výsledek jednání vedení zdravotnického zařízení se zdravotními pojišťovnami o redukci lůžek akutní péče, která probíhají napříč Českou republikou.

[ Celý článek ]

Knihovna zve na zajímavé akce pořádané již tento týden

21.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích pořádá tento týden dvě zajímavé akce pro veřejnost. V sále knihovny se již ve středu 23. listopadu od 18 hodin uskuteční beseda nazvaná Obrazy kreslené intuitivní kresbou.

[ Celý článek ]

Architekt představí v pondělí budoucí podobu Jiráskových sadů

16.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

 

Rekonstrukce Jiráskových sadů v Litoměřicích proběhne podle návrhu brněnského Ateliéru zahradní a krajinářské architektury Ing. Zdenka Sendlera. Jím předložená studie totiž zvítězila v architektonické soutěži vyhlášené nadací Proměny, která na záměr obnovy největších městských sadů v Litoměřicích poskytne 25 milionů korun.

[ Celý článek ]

Osm let trvající přípravy zakončilo podání žádosti o dotaci

16.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

 

Osm let trvající přípravná fáze projektu stavby geotermální teplárny v Litoměřicích byla ukončena. Město, respektive jím účelově založená akciová společnost 1. Geotermální Litoměřice, podalo 30. září žádost o dotaci na realizaci projektu z Operačního programu životního prostředí.

[ Celý článek ]

Turistická sezóna lodi nepřála

15.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Z pohledu návštěvnosti nevydařený rok má za sebou Labská paroplavební společnost. V letošní, v pořadí již čtvrté turistické sezóně přepravily Porta Bohemica 1 a 2 pouhých 6,5 tisíce turistů. Což je nepoměr obzvláště k roku 2009, kdy se na ní plavilo rekordních 30 tisíc lidí. Nový předseda správní rady Labské paroplavební společnosti a místostarosta Jan Szántó jmenuje dva důvody tohoto stavu.

[ Celý článek ]

V monitorovací skupině budou mít Litoměřice své zástupce

15.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu Pavel Gryndler a zástupce občanské iniciativy Libor Pisklák zastoupí Litoměřice v monitorovací skupině, která má garantovat regulérnost měření a interpretaci výsledků v čížkovické cementárně LAFARGE. Skupina se prvně sejde ve středu 16. listopadu. Přítomna poté bude mimořádné spalovací zkoušce paliva Geobal 4, spojené s autorizovaným měřením emisí, jež proběhne v úterý 22. listopadu.

[ Celý článek ]

Přes tři sta tanečníků se představilo v domě kultury

15.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

 

Reprezentanti 23 tanečních klubů, škol a skupin ze severních a středních Čech, celkem 327 tanečníků, se v sobotu 12.listopadu představilo v litoměřickém domě kultury. Městská kulturní zařízení totiž pořádala již třetí ročník pohárové soutěže tanečních formací s názvem TEAM DANCE Litoměřice 2011.

[ Celý článek ]

Kvůli smogu je vyhlášena regulace zdrojů znečištění

14.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Podle krajského regulačního řádu je vyhlášen signál REGULACE. Smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 nastala. Vyhlášen proto byl signál regulace pro Ústecký kraj. Platnost signálu je od 13.00 hodin dne 14. listopadu, a to až do odvolání.

[ Celý článek ]

Pohádkové postavy lákají na večerní prohlídky hradu

14.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Chrabrý princ, krásná princezna, lesní víla nebo zlá čarodějnice. Nejen tyto pohádkové postavičky budou na děti a jejich rodiče čekat ve čtvrtek 17. listopadu v Hradu Litoměřice. Centrum cestovního ruchu, příspěvková organizace města, zde totiž pořádá večerní prohlídky s pohádkovou tematikou. Začínají v 17, 18 a 19 hodin. Cena vstupenky pro dospělé je 30 korun, pro děti o polovinu méně.

[ Celý článek ]

Ministr životního prostředí dnes na kotlině sázel kaštany

13.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Výsadbu kaštanové aleje mezi Litoměřicemi a Terezínem zahájil dnes ministr životního prostředí Tomáš Chalupa společně se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem. Na výsadbu 107 kaštanů červených totiž přispělo městu právě ministerstvo životního prostředí, a to zhruba sedmi sty tisíci korunami.

[ Celý článek ]

Za peníze města koupila nemocnice novou sanitku

10.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Nový sanitní vůz zakoupilo vedení městské nemocnice. Volkswagen je kromě jiného vybaven i klimatizací v prostoru pro pacienty, což obzvláště v letních měsících zvýší komfort jejich převozu. Lůžka jsou vzhledem ke konstrukci snadno manipulovatelná, díky čemuž i jeden člověk zvládne naložit těžšího pacienta.  Na nákup byl použit milion korun, který každoročně nemocnice dostává jako příspěvek od města.

[ Celý článek ]

Demonstrace proti kalům

10.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Demonstrace proti dovozu a spalování ostravských kalů v čížkovické cementárně Lafarge Cement, a.s., proběhne již tuto sobotu 12. listopadu od 10 hodin na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Svůj postoj lze vyjádřit nejen účastí na demonstraci, ale i podpisem petice. Petiční arch lze již nyní podepsat v Informačním centru Městského úřadu v Litoměřicích na Mírovém náměstí, v kanceláři Czech point nebo v Hradu Litoměřice. Více informací na www.protikalum.cz.

[ Celý článek ]

Litoměřičany čekají silniční uzavírky

08.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Řidiči projíždějícími Litoměřicemi se musí připravit na dvě silniční uzavírky. První z nich se přitom týká již zítřejšího dne. „Ve středu 9. listopadu, v době od 10 do zhruba 14 hodin, bude zcela uzavřena Kamýcká ulice. Důvodem jsou opravy části konstrukce železničního viaduktu, jež proběhnou s využitím jeřábu,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Jan Jakub.

[ Celý článek ]

Strážníci zadrželi agresivně se chovající zákazníky herny

08.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

 

Problémy se zákazníky nahlásil v noci z pondělí na úterý městské policii vietnamský provozovatelem herny Kobra v ulici Na Kocandě. Zatímco hlídka vyrazila na místo, službu konající strážník situaci monitoroval na služebně prostřednictvím městského kamerového systému.

[ Celý článek ]

Svatomartinská husa bude prvně na hradě

08.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Na jaře otevřený litoměřický hrad se připravuje na svou první svatomartinskou slavnost. Pořádá ji zde 11. listopadu Centrum cestovního ruchu, příspěvková organizace města, ve spolupráci se Střední hotelovou školou hotelnictví, gastronomie a služeb Litoměřice. V rámci pátečního „Svatomartinského dne“ budou mít návštěvníci možnost ochutnat svatomartinskou husu s bramborovým knedlíkem, červeným a bílým zelím a svatomartinské víno.

[ Celý článek ]

Město bude žádat o dotaci na kapličku

08.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Technický stav pokratické kapličky není ideální. V rozpočtu města na opravu této nemovité kulturní památky nezbyly letos finanční prostředky. Obdobná situace se patrně zopakuje i napřesrok.

[ Celý článek ]

Objekt Pohody má využít Diecézní charita a senioři

07.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Na litoměřickém sídlišti Střed město nehodlá budovat byty pro sociálně nepřizpůsobivé. Se zchátralým objektem bývalého učňovského střediska Pohoda, který je momentálně bez využití, má radnice zcela jiné záměry.

[ Celý článek ]

Zastupitelé žádají zastavit navážení a spalování nebezpečných kalů

04.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

 Litoměřičtí zastupitelé vyzývají Krajský úřad Ústeckého kraje, aby podnikl veškeré kroky k zastavení navážení a spalování nebezpečných ostravských kalů v čížkovické cementárně LAFARGE. Jednomyslně se na tom shodli na svém včerejším jednání, jehož se zúčastnila i skupina pobouřených obyvatel města, kteří v případě pokračování spalování vyjádřili připravenost uspořádat petiční akce, demonstrace, případně i blokádu čížkovického podniku.

[ Celý článek ]

Zastupitelé budou diskutovat i o spalování nebezpečných kalů

03.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Litoměřičtí zastupitelé se na svém dnešním jednání budou zabývat i hojně diskutovanou problematikou spalování nebezpečného odpadu v čížkovické cementárně. Na stejné téma již diskutovali i radní. Vzhledem k tomu, že vedení města očekává zájem veřejnosti, jednat se o této problematice bude pravděpodobně hned v úvodní části zasedání.

[ Celý článek ]

Kulturní komise přispěla na nákup krojů a loutkový betlém

03.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Country kroužek působící při Základní škole U Stadionu v Litoměřicích dostane desetitisícový grant. Rozhodla o tom kulturní komise působící při radě města na svém posledním jednání.

[ Celý článek ]

Primáři předložili koncepci rozvoje

03.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Primáři jednotlivých oddělení Městské nemocnice v Litoměřicích splnili úkol. Každý z nich vypracoval a dozorčí radě nemocnice předložil střednědobou koncepci rozvoje primariátu, o jejíž zpracování byli členy rady požádáni na počátku roku. Tomuto kroku předcházela celoroční práce členů dozorčí rady s primáři, vrchními sestrami a ostatním personálem.

[ Celý článek ]

Při platbě do konce listopadu bude sankce nižší

01.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Téměř dvacet procent občanů nezaplatilo v Litoměřicích do konce října poplatek za komunální odpad, který ročně činí 498 korun na osobu. Ti, co nesplnili svou povinnost, nyní musejí počítat s finanční sankcí, jejíž výši ale ještě mohou ovlivnit.

[ Celý článek ]

Litoměřice jsou městem výstav

01.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Výstavy jsou neodmyslitelnou součástí kulturního dění v Litoměřicích. V listopadu jich zájemci mohou navštívit hned několik. Prostory litoměřického hradu ozdobí v pořadí druhá výstava uměleckých děl. Tentokrát půjde o obrazy akademického malíře Arnolda Richtera. Slavnostní vernisáž proběhne ve čtvrtek 3. listopadu od 17 hodin v prostorách konferenčního sálu a foyer hradu.

[ Celý článek ]

Finanční výbor doporučí pouze vyrovnaný rozpočet

01.11.2011 Eva Břeňová - Aktuality

Rozpočet města Litoměřice na příští rok musí být vyrovnaný jak na příjmové, tak i výdajové stránce. S prioritou vyrovnaných provozních příjmů i výdajů pracují členové finančního výboru, kteří před několika dny zahájili přípravy pro město životně důležitého dokumentu, jenž bude zastupitelům předložen v prosinci ke schválení.

[ Celý článek ]
Archiv aktualit

2014

Leden (16)  Únor (19)  Březen (27)  Duben (27)  Květen (25)  Červen (32)  Červenec (18)  Srpen (16)  Září (35)  Říjen (37) 

2013

Leden (14)  Únor (24)  Březen (30)  Duben (34)  Květen (9)  Červen (40)  Červenec (14)  Srpen (11)  Září (25)  Říjen (31)  Listopad (26)  Prosinec (22) 

2012

Leden (20)  Únor (22)  Březen (25)  Duben (20)  Květen (33)  Červen (31)  Červenec (16)  Srpen (15)  Září (20)  Říjen (13)  Listopad (31)  Prosinec (21) 

2011

Leden (23)  Únor (22)  Březen (26)  Duben (23)  Květen (32)  Červen (31)  Červenec (16)  Srpen (13)  Září (34)  Říjen (41)  Listopad (34)  Prosinec (29) 

2010

Březen (36)  Duben (36)  Květen (30)  Červen (34)  Červenec (25)  Srpen (14)  Září (35)  Říjen (23)  Listopad (37)  Prosinec (19) 

© RajČe 2006 webmaster  |  Používáme vismo e106  |  Mapa webu  |  Přístupnost webu  |  XHTML 1.0 Strict